Четвер, 12 травня 2022 05:38

Заняття щодо протидії булінгу «Всі ми різні, всі ми рівні»

Оцініть матеріал!
(4 голосів)

 Всі люди за своєю природою різні, але рівні у правах.

   Відмінності підкреслюють нашу унікальність, оскільки всі ми відрізняємося за рівнем доходів, захопленнями, зовнішністю, характером, політичними поглядами, уподобаннями в їжі або у виборі сексуальних партнерів. І це – нормально, це і є світ, у якому ми живемо, подобається нам це чи ні.      

   Толерантність – це прийняття та повага до чужого вибору, особливостей, думок. Коли ви припускаєте, що інша людина може висловлюватись або проявляти себе як особистість вільно, без остраху бути засудженим.        

   Толерантність дозволяє людям різного походження, віросповідання та переконань працювати та жити спільно, і це сприяє більшій ефективності в роботі та створює єдність команди. Там, де є дискримінація, не може бути спокою та мирного співіснування.

Поради, які допоможуть вам виховати собі толерантне ставлення:

üНагадайте собі, що ви у безпеці. Якщо хтось думає інакше та їхня думка відрізняється від вашої, це зовсім не означає, що ви помиляєтеся. Ви маєте повне право відстоювати ваші переконання, але якщо навчитися робити це неконфліктним шляхом, наводячи вагомі аргументи, то ви почнете відчувати себе впевненіше.

üГоворіть за себе. Спробуйте висловлювати свою думку точніше. Наприклад, "Я не згоден з тим, що… у мене інша думка…". Не слід агресивно розмовляти з людиною, яка думає не так, як ви.

üОбходьтеся без образ і переходу на особистості. Не провокуйте людину до сварки, висловлюючи образи: "Ви дурні, якщо так думаєте!" і т.п. Намагайтеся дізнатися більше, щоб зрозуміти іншу точку зору. Попросіть розповісти докладніше та поясніть, що хотіли б зрозуміти, як інша людина прийшла до такої думки.

üБудьте спокійнішими. На агресію на свою адресу люди схильні відповідати агресією. Не сваріться і не кричіть. Це може значно загострити ситуацію та перетворити її на справжній конфлікт.

üСлідкуйте за своїми реакціями. Наші очі, міміка та жести говорять правду. Мова тіла – це такий самий спосіб спілкування. Наприклад, коли ви відчуваєте зневагу, то зітхаєте і закочуєте очі. Такі реакції говорять про нетерпимість і видають ваше ставлення до партнера

Сучасні правила толерантності:

     Боротьба за права людей починається буквально на словах. Правильно говорити про меншини, не ображаючи та не принижуючи нікого – це те, чого прагнуть зараз багато просунутих суспільств. Існує правило ставити на перше місце людину, а потім надається характеристика.

     Наприклад:

- не "інвалід", а "людина з інвалідністю",

- не "даун", а "дитина із синдромом Дауна",

- не "візочник", а "людина на колясці".

     Використовувати фразу "нетрадиційна сексуальна орієнтація" щодо гомосексуальних людей некоректно, тому що жодної "нетрадиційності" в одностатевих стосунках немає: доведено, що гомосексуальність існує так довго, як існують людські відносини.

     Некоректними вважаються визначення "гомосексуаліст" і "гомосексуалізм", тому що вони відсилають або до назви залежностей, або до назви ідеологій: ні першим, ні другим гомосексуальність бути не може. Натомість рекомендується використовувати слова "гомосексуал", "гомосексуальна жінка", "гомосексуальність".

   Поширене словосполучення "людина з обмеженими можливостями" краще не використовувати: це формулювання можуть зрозуміти таким чином, ніби інвалідність обмежує ментальні можливості людини, коли це зовсім не так.

   Некоректно називати людину з алкогольною залежністю "алкоголіком", а з наркотичною – "наркоманом" (в останньому випадку краще використовувати "людина, яка вживає наркотики" або "людина з хімічною залежністю").

   Толерантність є не поступкою, а розумінням мультикультурності нашого світу, проявом поваги та терпимості.

Прочитано 223 разів