ПОЗАНАВЧАЛЬНІ ЗАХОДИ

ПОЗАНАВЧАЛЬНІ ЗАХОДИ (32)

Здобувачі освіти Родинського професійного ліцею, які пройшли навчання у «Школі безпечної міграції» для молодіжних активістів ЗП(ПТ)О реалізували власний тренінг серед учнівської молоді нашого ліцею, що пройшов в рамках тижня права.
Захід мав на меті висвітлення проблеми торгівлі людьми як форми сучасного рабства та порушення прав людини. Тренери Клименко Владислав та Гурин Владислав провели обговорення на тему «Працевлаштування за кордоном:ЗА та ПРОТИ». Перегляд відеофільму «Життя на продаж» переконливо довів всі ризики, небезпеку та наслідки для людини, що мають місце. Ліцеїсти ознайомилися із правилами безпечної поведінки при працевлаштуванні за кордоном, номером телефону Національної безкоштовної лінії та сайтом з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.
Ліцеїсти переконалися, що безпека при працевлаштуванні цілком залежить від них самих і кожен повинен вміти захищати свої права, знати правила безпечної міграції та працевлаштування.
   51220191 51220192
Вівторок, 03 грудня 2019 06:17

День боротьби зі СНІД-ом

Автор

Всесвітній День боротьби зі СНІД-ом має на меті привернення уваги до проблем епідемії, дискримінації ВІЛ-інфікованих та підвищення рівня обізнаності про хворобу.
Учні Родинського професійного ліцею взяли участь у тренінгу «Попереджений - захищений» та виявили свої знання стосовно даної проблеми,розібрали шляхи ураження та визначили свої дії щодо діагностування хвороби.
В ході заходу наголошено на необхідність кожної людини усвідомити небезпеку яку несе СНІД та зробити все можливе, щоб уберегти себе та близьких від цієї недуги, толерантно ставитися до інфікованих.

21220191 21220192  

 

Проблема торгівлі людьми не втрачає актуальності. А навпаки, постійно збільшується кількість людей, які потерпають у рабстві.
Громадська правозахисна організація «Егіда-Запоріжжя» за підтримки Агенції ООН по міграції впровадили інформаційно-просвітницький проект щодо підвищення обізнаності здобувачів закладів ЗП(ПТ)О про безпечну міграцію та працевлаштування.
Учні нашого ліцею lll курсу навчання за професією "Апаратник вуглезбагачення; машиніст установок збагачення та брикетування» Аксентьєва Діана та Клименко Владислав взяли участь у тренінгу з питань запобігання торгівлі людьми та отримали сертифікати тренерів.
В подальшій своїй діяльності наші тренери реалізують власні акції щодо протидії торгівлі людьми та молоддю в нашому ліцеї.
28112019

19.11.2019 в Родинському професійному ліцеї відбулася вікторина на тему «Україна – НАТО історія партнерства», яку організували та провели класний керівник групи 1-19 Глєбський К.М. та бібліотекар Подолець Г.О.
Вікторина складалася з двох етапів: перегляд документального фільму «Історія створення НАТО» та
он-лайн тестування. Навчальна група була поділена на команди та після обговорення, кожна з них надавала відповіді на питання вікторини. Хлопці жваво обговорювали та були активними. По закінченню тестування були підведені підсумки та обрані найактивніші гравці – Поросюк Володимир, Числов Артур, Брєжнєв Олександр, які отримала грамоти.
Учні усвідомили зміни, які несе нашій державі тісніша співпраця з НАТО.

   191120191 191120192

     Проблема безпеки дорожнього руху виникла із створенням транспортних засобів. В нашому сьогоденні ця проблема тільки сильніше загострюється.  Ліцеїсти взяли участь у вікторині «Знай та поважай правила дорожнього руху» та виявили гарні знання. Вдало розв’язували аварійні ситуації, пояснювали дорожні знаки. Всі групи залучилися до оформлення тематичної виставки малюнків.
     Учні усвідомили, що повинні поводитися на дорозі відповідально задля збереження власного життя та життя інших людей.

  141120191 141120192

     Жовтень 2019 р. для РПЛ у виховному плані видався дуже насиченим: свята, дні пам’яті, лекції тощо. Не можна не поділитися і ще одним заходом. Останнього тижня місяця до нас завітали представники театральної студії «Натхнення» з майстер-класом «Правильна презентація – запорука успішного майбутнього».
      Керівник студії, Кутній Леонід Олексійович, провів з учнями цікаву бесіду щодо того, як у повсякденному житті можна використовувати певні акторські прийоми. Актори студії, Софія та Дмитро, прочитали вірші та показали уривок з вистави.
Юнаки та дівчата спробували підготувати презентацію на задані теми. Під час заняття піднімалися важливі питання сучасності: розвиток культури, медицини, впровадження надсучасних технологій у повсякденне життя. Приємно, що ніхто з учнів не залишився байдужим до таких тем. Ліцеїсти приймали активну участь у виконанні завдань. Набуті знання в подальшому допоможуть юнакам та дівчатам у навчанні та професійній діяльності.

5112019

 

     На виконання плану заходів щодо протидії булінгу серед молоді для учнів першого курсу навчання відбувся тренінг за темою « Вчимося долати труднощі».
     Захід мав на меті відпрацювання навичок подолання труднощів, що виникають у власному житті , стосунках у колективі та визначення учасниками особистих можливостей для цього. Ліцеїсти із інтересом пройшли анкетування та прийняли участь в обговоренні перешкод та проблем з якими вони зіштовхуються, поділилися думками щодо можливих шляхів їх подолання.

  41120191 41120192

     Інформаційний простір щоденно впливає на людей. Учні вчаться як ефективно освоювати інформацію, але постає і проблема фейкових сайтів та новин. Тому потрібно навчати не тільки комп’ютерній грамотності, а й інформаційній гігієні. Саме з цієї нагоди до Родинського професійного ліцею завітали координатори Покровського осередку громадської організації «Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут «Республіка» Таненок О.А. та Алтухов .
     Учні із зацікавленістю виконували запропоновані завдання, навчилися перевіряти справжність сайтів, відпрацювали вміння знаходити сайти державних установ.
     Отриманий досвід стане в нагоді протягом життя та допоможе молоді у майбутньому брати активну участь у демократичних перетвореннях в Україні.
   301020191 301020192 301020193 301020194

     Нещодавно, до нашого ліцею завітав психолог КЛПУ Покровського наркологічного диспансеру Яворська В.В., яка провела кілька заходів щодо профілактики негативних звичок та протидії поширення алкоголізму і наркоманії серед підлітків, а саме:
- Інформаційний калейдоскоп «Моє здоров’я» з демонстрацією відеороликів – для учнів I курсу навчання;
- Тренінг «Цінності життя» - для учнів II та III курсів навчання.
Проведені заходи мали змістовну інформацію, учні мали змогу отримати професійні відповіді на питання, які їх турбують.
Проблема шкідливих звичок дуже актуальна, адже найбільш вразливою їх мішенню є молодь. Ліцеїсти зрозуміли, що не варто ризикувати власним здоров’ям заради сумлінного задоволення.

  291020192 291020191

 

      Напередодні Дня звільнення України від фашистських загарбників в нашому ліцеї відбулися змагання з гирьового спорту серед юнаків ліцею.
      Кожна навчальна група була представлена командою найсильніших учнів. Переможцями стали:
I місце – учень групи 1-18 Маличенко Олександр
( підйом гири 100 разів),
ll місце – учень групи 2-17 Гужвій Дмитро
(підйом гири 54 рази),
lll місце – учень групи 1-18 Ярьоменко Денис
(підйом гири 39 раз).
      Вітаємо юнаків із перемогою!!!
251020193
   
Сторінка 1 із 3