Вівторок, 30 травня 2023 08:15

Обласний методичний онлайн-діалог «Психологічна стабільність та професійне зростання педагога»

Оцініть матеріал!
(1 голос)

@Всі права захищено. 2023р.

Авторське право на текст новини

належить НМЦ ПТО в Донецькій області.

   25 травня 2023 року, в рамках Тижня професійної освіти України Навчально-методичним центром професійної освіти у Донецькій області проведено онлайн-діалог з педагогічними працівниками ЗП(ПТ)О щодо психологічної стабільності та запобігання професійного вигорання працівників освіти.

   На початку заходу директор НМЦ ПТО у Донецькій області Едуард Гончаров привітав учасників, звернув увагу на актуальність обраної теми, важливість вміння педагога зберігати витримку та самоконтроль, вміння знаходити оптимальні рішення в різних нестандартних ситуаціях.

   Модератори заходу, методисти Центру Ольга Пустовгарова та Тетяна Солодун ознайомили учасників з програмою методичного діалогу та налаштували на інтерактивну співпрацю.

   Психолог ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» Юлія Сідельнікова пояснила колегам виникнення синдрому емоційного вигорання освітян під час війни, як відповідь на емоційне перенапруження і страх. Крім корисних, актуальних порад, педагоги пройшли тестування на стресостійкість, виконали вправу на подолання страхів, обмінялись своїми враженнями і почуттями.

   З біохімічними прийомами для гарного настрою та підвищення продуктивності роботи до колег звернулась викладач біології Краматорського вищого професійного училища Марина Гардаш. Відповідь на запитання «Що робити, коли ресурси на мінімумі?», спираючись на власний досвід, надала майстер виробничого навчання Краматорського вищого професійного училища Карина Шелест. Педагоги жваво обговорили це питання, а також поділились своїми порадами щодо планування робочого тижня та відпочинку.

   Про активні, веселі заходи з іграми, змаганнями, мета яких командоутворення та побудова сприятливого психологічного клімату в колективі, присутнім розповів викладач фізики Слов’янського БРЦПО імені П. Ф. Кривоноса Віталій Беспалий. Учасники методичного діалогу переглянули цікаві проекти, які викладач виконав разом зі своїми учнями. Щоб перейти від теорії до практики, Віталій Іванович запросив колег стати учасниками інтелектуальної вікторини – квіз (Quiz) «Світ навколо нас». Спочатку невеличка «розминка» - своєрідний «мозковий штурм», потім три раунди з цікавими, нестандартними, складними і водночас простими запитаннями-головоломками. Викладачі відповідали, рахували бали, надавали відповіді в чаті, наприкінці гри були виявлені переможці.

   Три години приємного, насиченого спілкування пройшли непомітно. Колеги висловили слова вдячності спікерам та організаторам заходу. Одноголосно визначили, що психологічна стабільність є однією з основних складових професійної діяльності та компетентності педагога.

   Працюємо на освітянському фронті, всі разом наближаємо Перемогу!

25  25 1 25 4

Прочитано 705 разів