Неділя, 29 травня 2022 17:09

Інформаційна бесіда «Куріння – шкідлива звичка»

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

   Проблема куріння серед підлітків поширюється зі швидкістю епідемії, не зустрічаючи перепон з боку держави і суспільства. Куріння, на думку підлітків, це шкідлива звичка, яка не несе сильної загрози.

   Підліткам в силу своєї незрілості важко оцінити, чим небезпечне куріння. Що живуть сьогоднішнім днем, підлітки насилу уявляють собі, що в якості наслідків куріння через 10-15 років виникають хронічні захворювання і недуги.

ВПЛИВ КУРІННЯ НА ОРГАНІЗМ ПІДЛІТКА

   Куріння провокує виникнення раку легенів та інших захворювання дихальної системи.

   Куріння виснажує нервові клітини: підлітки стають неуважними, неуважними, повільніше міркують і швидко стомлюються.

   Куріння викликає патологію зорової кори, змінюючи відчуття кольору і зорового сприйняття в цілому, що може негативно вплинути на гостроту зору. Крім того, останнім часом окулісти ввели нове поняття – тютюнова амбліопія – яка виникає як наслідок інтоксикації при курінні.

   Куріння серед підлітків часто несприятливо впливає на діяльність щитовидної залози, витягав за собою порушення сну, загального стану здоров’я.

   Куріння передчасно зношує серцевий м’яз: за даними досліджень, ризик інсультів значно збільшується, якщо курити людина почала в підлітковому віці.

     Незалежно від дози, куріння зумовлює низку хвороб, погіршення зовнішнього вигляду та фізичної форми. Шкоди завдає у тому числі й пасивне куріння.

   Тютюновий дим містить понад 7 000 хімічних сполук, з яких щонайменше 250 є токсичними, а 69 спричиняють онкологічні захворювання.

ПОРАДИ АБИ КИНУТИ КУРИТИ

   Аби кинути курити, рекомендується скласти план відмови від куріння і дотримуватися його: визначте дату відмови від куріння; сформулюйте і запишіть причини, чому ви хочете кинути палити; складіть перелік ситуацій, коли ви зазвичай курите, подумайте, що провокує вас закурити і як ви можете із цим впоратися; позбавтеся усіх нагадувань про куріння; подумайте про невеликі заохочення за досягнення.

Прочитано 751 разів