НОВИНИ

12 квітня відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики.
Саме сьогодні виконується 60 років першому польоту людини в космос! Перший космонавт Юрій Гагарін облетів планету Земля на орбітальному космічному кораблі «Восток -1».
У сучасній Україні відзначається свято - День співробітників ракетно-космічної галузі України.
В нашому ліцеї, на честь цієї історичної події, відбувся перегляд відеофільму «Перший космонавт незалежної України-Леонід Каденюк». Ліцеїсти пізнали, що саме завдяки йому на навколоземній орбіті вперше пролунав гімн незалежної України, був розгорнутий національний прапор та побував «Кобзар» Тараса Шевченка. Також випуск стіннівок та малюнків на космічну тематику.
Здобувачі освіти усвідомили, що людство, за минулі роки, зробило величезний стрибок у перед з розвитку космічної галузі: вийшли у відкритий космос, побували на місяці, у космічному просторі працюють десятки супутників та пілотуємих апаратів. Однак, саме цей політ став першим кроком, що відкрив еру освоєння космосу.
120420211 12042021
 
 
Учні РПЛ долучилися до глобальної екологічної акції «Озеленення планети». Ними посаджено 17 дерев, серед яких: 11 сумах, 5 грабів, 1 береза.
Місія проєкту - висадити 100 000 000 дерев по всій планеті та змінити екосвідомість людей у всьому світі до шанобливого ставлення до природи.
Ціль – привернути увагу до проблем екології та відновлення екосистеми планети, сформувати позитивний імідж України у світі через колективну історію успіху та об’єднання людей планети довкола боротьби з глобальними ековикликами. Долучитись до глобальної екоініціативи «Озеленення Планети» може кожна людина на планеті Земля, а також корпорації, компанії, підприємства, організації, політики, блогери і всі люди, які хочуть, щоб наша планета була свіжою, чистою та з гарним майбутнім, таким плацдармом, де можна жити, творити, розвиватися і робити прекрасні речі.
9042021 90420211 90420212
 

11 квітня весь світ вшановує пам'ять жертв нацизму – в’язнів «таборів смерті». Молодь знає та пам’ятає про цю жахливу історію Другої світової війни.

      Здобувачі освіти відвідали книжково-ілюстративну виставку «Погляд у трагічне минуле», яка наповнена вражаючими фотоматеріалами тих страшних часів та літературними творами, що описують життя людей в концтаборах та звірства фашистських солдатів.

         Не залишив байдужими слухачів урок – реквієм «Світ пам’ятає», адже був присвячений пам’яті людей, що знаходилися в концентраційних таборах. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять невинно закатованих людей.

          Здається, що ці події були давно, але сторінки минулого не треба забувати ніколи.

MyCollages 14unnamed 1 1

Головна задача цього Дня - навчити підлітків розпізнавати небезпеку та довести, що зброя не є іграшкою. Випадкова зустріч з вибухонебезпечними предметами може статися будь-де і тому необхідно не розгубитися, а чітко діяти згідно правил.
З метою підвищення рівня протимінної безпеки, та запобігання нещасних випадків в нашому ліцеї відбулася низка заходів. Здобувачі освіти переглянули відеофільм «Небезпечні знахідки» , який ознайомив учнів з вибухонебезпечними предметами,із загрозою та небезпекою, яку вони несуть та правилами поведінки при їх виявленні. Серед ліцеїстів розповсюджена пам’ятка «Обережно! Вибухонебезпечні предмети» . Учні прослухали лекцію під час якої ознайомилися із видами мін, порядком дій при виявленні вибухонебезпечних предметів та надання першої долікарської допомоги.
Формування в учнів серйозного ставлення до власного життя і до безпеки інших людей є дуже актуальним та отримані знання допоможуть уникнути небезпеку.
168928707 820319338567008 1876786014208895259 n
26 березня відзначається День Національної гвардії України.
Дотримання законності і правопорядку, повага до прав та свобод людини, забезпечення цілісності та єдності багатонаціонального українського суспільства – запорука життя і процвітання держави. На захист цих цінностей покликана Національна гвардія України.
З метою сприяння патріотичному та фізичному вихованню учнівської молоді та з нагоди свята, в Родинському професійному ліцеї відбувся I тур патріотично - виховних змагань «Козацька наснага». Здобувачі освіти у складі двох команд змагалися у силі та спритності, виконуючи спортивні вправи. Переможцями у командному заліку стали учні групи 1-18!
Ми вітаємо зі святом всіх гвардійців та їх родини! Бажаємо їм здоров’я, стійкості та високого професіоналізму!
MyCollages 13 IMG 3324
Сьогодні в нашому ліцеї пройшли інформаційно-освітні заходи для здобувачів освіти щодо стимулювання у молоді прагнення до здорового способу життя.
З метою підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу медпрацівник ліцею провела бесіду на тему «Що треба знати про туберкульоз» - ліцеїсти дізнались про симптоми, збудник, способи передачі та заходи профілактики цього захворювання. Переглянули відеофільм «Туберкульоз і суспільство» з оглядом історії появи та тривалої боротьби із хворобою та усвідомили необхідність дбайливого ставлення до власного здоров’я.
164404992 813539919244950 4644814879186778686 o
З метою виховання духовності, гармонійного розвитку особистості, популяризації культурних традицій та розкриття і підтримки творчого потенціалу молоді, щороку проходить обласний огляд - конкурс з декоративно - прикладної творчості та фототворчості у місті Покровськ.
Зроблене власноруч, сповнене особливої енергетики, кожна робота несе в собі частинку душі автора. Наш ліцей представив свою експозицію виробів виконаних у різноманітних жанрах. Особливу увагу журі привернули серії фото «Природа», «Архітектура», вишивка бісером та хрестиком, колекція брошок з бісеру.
Взагалі, всі представлені експозиції відрізнялися стильністю, витонченістю та неповторністю.
163324302 812556052676670 4420253318944746868 o

Леся Українка – окраса і гордість української нації, Мавка українського мистецького слова, класик української літератури, поетеса, драматург, перекладач. Ії творчість є однією з вершин розвитку художньої свідомості українського народу, видатним явищем в історії світової літератури. Так, 25 лютого бібліотекар ліцею Подолець Ганна Олександрівна провела бібліотечну годину «Вічно живий голос» з нагоди 150-річчя від дня народження поетеси. Здобувачі освіти переглянули документальний фільм «Леся Українка», дізналися цікаві й невідомі факти з її життя, читали поезії.

MyCollages 9 IMG 3235

Вівторок, 23 лютого 2021 09:47

Віртуальна панорама

Родинський професійний ліцей долучився до віртуальної панорами приуроченої 150-річчю Лесі Українки.

Відео за посиланням https://youtu.be/7-Te-OSY74A   https://youtu.be/UANJ1SYxRhM

Щороку в лютому світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Адже мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.
         Українська мова – одна із найбільш вокальних та милозвучних у світі, вона є однією із найдавніших на нашому континенті й має чимало говірок.
        Традиційно з нагоди цього свята у Родинському професійному ліцеї проведено святкові заходи.

        Бібліотекар ліцею Подолець Ганна Олександрівна провела мовний конкурс «Любіть українську!». Учні дізналися історію створення свята, вчилися добирати українські відповідники до жаргонів, пояснювали фразеологізми, читали скоромовки та виконували інші цікаві завдання.

Викладач української мови та літератури Подолець Катерина Вікторівна для учнів І курсу провела інтелектуальну гру «Слово рідне, мова рідна». Під час гри учні проявили свою пізнавальну активність, розширили знання про красу і багатство української мови, творчо працювали в групах, розвивали пам’ять, увагу, швидкість мислення.

    В результаті проведених заходів учні поглибили знання про значення

мови в розвитку загальної культури людини, розвивали пізнавальні інтереси, виховували в собі позитивне ставлення до рідної

мови.

IMG 3140 IMG 3149 IMG 3165IMG 3196 MyCollages 8

Сторінка 1 із 5