НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

          В історії бурхливого XX-го століття Голодомор 1932-33 років в Україні посідає особливе місце.

     Перший масовий голод, що розпочався відразу ж після закінчення громадянської війни та придушення української революції, охопив значну частину України: Запорізьку, Донецьку, Катеринославську, Миколаївську, Одеську губернії.

    Голод 1932-33 років охопив ті ж самі регіони України, але цього разу  його спричинили,насамперед, політичні чинники - цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом.

      Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом сталінської політичної системи проти мирних людей, проти українців як нації і, зокрема, проти селян як класу. 

Відеофільм «Спогади про геноцид українців. ГОЛОДОМОР.»   https://www.youtube.com/watch?v=fxnwjudzfhM

П'ятниця, 21 лютого 2020 08:50

День рідної мови у РПЛ

Яке прекрасне рідне слово!
Воно – не світ, а всі світи…
Володимир Сосюра

21 лютого весь світ відзначає День рідної мови. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Це унікальне свято, воно є і спільним, і водночас вузько родинним для людей, яких об’єднала спільна історична доля.
З метою виховання любові до рідної землі, до її носія – українського народу, до держави України, до народних традицій, формування переконаності у нетлінності духовних скарбів народу, формування розуміння того, що мова – скарб, без якого не може існувати ні народ, ні держава, для учнів РПЛ було проведено низку заходів:
- викладач української мови та літератури для учнів усіх груп провела позакласний захід «Краща мова єднання – це українська» також було проведено виховний захід, який мав надихнути учнів на участь у Всеукраїнському конкурсі ім.Олени Теліги та Олега Ольжича;
- бібліотекарем ліцею Подолець Г.О. була проведена бібліотечна година «День рідної  мови» для учнів І курсу і мовний конкурс «Краща мова калинова» для учнів ІІ курсу.

 В результаті проведених заходів учні поглибили знання про значеннямови в розвитку загальної культури людини, розвивали пізнавальні інтереси, тренували пам’ять, логічне мислення, виховували в собі позитивне ставлення до рідної мови.

 24022020 240220201

 

Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у нашій державі.
Звичайні українці, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській під час масових акцій протесту - загинули за країну, за волю та честь, за право вільно жити у власній суверенній державі.
В навчальних групах Родинського професійного ліцею пройшли виховні години «Події, що змінили час». Ліцеїсти схилили голови перед пам'яттю люд
ей, які загинули у мирний та цивілізований час XXI століття. Така самопожертва піднесла загиблих до сонму Небесної охорони нашої країни, вони постійно оберігають нас…

86800310 565930434005901 1419362197405958144 o 87037661 565930560672555 1336569538770108416 o

 

Вівторок, 18 лютого 2020 11:54

Боротьба з підлітковим палінням

Однією з причин паління у молодіжному середовищі є стереотипне уявлення, що сигарета – це атрибут дорослої та досить самостійної людини. На сьогодні з’явилися нові тютюнові «спокуси», які не менш шкідливі. Молодь активно їх використовує, не розуміючи всієї шкоди, що зазнає організм. Одними заборонами дану ситуацію не вирішити, необхідно проводити роз’яснювальну роботу.
В нашому ліцеї відбулася лекція «Снюс – тютюн бездимний, але небезпечний» , яку провела лікар – методист центру первинної медико- санітарної допомоги Лещенко В.І. Вона надала змістовну інформацію про склад та фактори ризику від використання цього тютюнового виробу, навела статистичні дані захворюваності населення нашого району на онкозахворювань, які є слідством вживанню бездимного тютюну.
Всім нам необхідно розуміти, що проблема вживання тютюну в будь-якому прояві, стосується кожного з нас, а не лише тих хто палить.

 170220201 170220203

  

Щорічно, 15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав. Ця дата приурочена до дня виведення радянських військ з території Афганістану.
В навчальних групах ліцею пройшли виховні години та організована тематична виставка присвячена воїнам - інтернаціоналістам.
З кожним роком історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Для всіх нас є важливим пам’ятати про всі історичні віхи та героїчні подвиги.

 17022020

Середа, 05 лютого 2020 06:47

День пам’яті героїв Крут….

Сучасна молодь поважає та прославляє легендарних бійців за нашу державу, її становлення, самостійність та незалежність. 29 січня Україна вшановує пам'ять молодих борців за волю, що полеглі у нерівному бої під залізничною станцією Крути.
Здобувачі освіти нашого ліцею переглянули документальний фільм «Герої України. Крути. Перша незалежність» та вшанували пам'ять полеглих Героїв хвилиною мовчання. Присутні відчули увесь трагізм подій та сповнилися глибокої поваги до героїв подій та відчули їх значення на той момент та у сьогоденні.

 30012020

Голокост нам треба пам’ятати,
Адже пам'ять – то є наша совість

Голокост – трагедія та злочин проти людства. Трагедія українських євреїв це частина катастрофи європейського єврейства у роки світової війни.
Пам'ять про безвинно убієнних за національними, етнічними та релігійними ознаками має бути вічною. Година пам’яті «Голокост – лихо століття» надала можливості здобувачам освіти ознайомитися із фактами нацистського терору. Хвилиною мовчання присутні вшанували навіки полеглих у безіменних могилах та печах крематоріїв.
День пам’яті спонукає замислитися, що необхідно робити все можливе, щоб одвічні цінності людства – гуманізм, свобода, людяність, мир панували на нашій землі!

 27012020

Четвер, 23 січня 2020 08:43

День Соборності України

22 січня – свято, що відзначається в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.
В бібліотеці була організована тематична виставка та відбувся виховний захід «Україна – держава соборна». Також ліцеїсти взяли участь у тестуванні на знання історичних подій свята. Захід мав на меті поглибити знання учнів про історію виникнення Соборності України, сприяти вихованню патріотичних почуттів.
Кульмінацією святкування стало проведення загальноліцейного ланцюгу єднання.

   23012020 230120201 230120202 230120203

П'ятниця, 06 грудня 2019 09:22

День Збройних Сил України

День Збройних Сил України – це свято, яке сьогодні стало символом справжньої мужності, героїзму і відваги. Саме з цієї нагоди учнів Родинського професійного ліцею разом із бібліотекарем Подолець Ганною Олександрівною було запрошено до міської бібліотеки-філії № 4 м. Родинське на урок-бесіду «Правові основи військової служби». На заході були присутні представники Покровсько-Ясинуватського військкомату: молодший сержант Олексій Сінчишин та старший солдат Володимир Солобко, які детально розповіли хлопцям про сучасну армії, її переваги, про військову службу за контрактом. Юнакам, як майбутнім захисникам нашої держави, ця тема близька, цікава, вони ставили багато питань на які отримали відповіді.
Викладачем Захисту Вітчизни Брусковою Іриною Євгенівною було проведено урок-мужності «На варті Вітчизни» на якому учні дізнались про історію, структуру, цікаві факти Збройних Сил України.

   61220191 61220192 61220193

«Збройні сили України —
Слава, гордість, міць країни!»

Напередодні свята учні Родинського професійного ліцею змогли проявити свою кмітливість та витримку в турнірі з тенісу,що присвячений Дню збройних сил України. До участі залучилися команди кожної навчальної групи.
За підсумками турніру переможцями стали :
1 місце –Ковальов Богдан, гр.1-18
2 місце – Макєєв Артем, гр.1-18
3 місце – Літвінов Денис , гр.2-17
Наші юнаки довели, майбутнє України в надійних руках бо до лав Збройних сил вони прийдуть з гарною фізичною підготовкою.

   5122019351220194

Сторінка 1 із 3