Понеділок, 24 жовтня 2022 11:33

Поради батькам щодо підтримки дитини під час дистанційного навчання

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Поради батькам щодо підтримки дитини

під час дистанційного навчання

   З метою підвищення участі батьків й підтримки здобувачів освіти у реалізації та забезпеченні права на навчання рекомендуємо:

 1. Відстежувати та аналізувати документи, ресурси, рекомендації, пропозиції щодо дистанційного навчання, прийнятті або запропоновані да державному рівні. Такі матеріали можна почитати на сайтах Міністерства освіти та науки України, Нова Українська школа, Інститут модернізації змісту освіти, Державна служба якості освіти .
 2. Долучатися до консультування щодо прийняття управлінських рішень ліцею з питань організації дистанційного навчання здобувачів освіти, ініціювати пропозиції для покращення такого навчання.
 3. Ознайомитися з моделлю, інструментами та платформою для дистанційного навчання, які використовує навчальний заклад, де навчається ваша дитина. Таку інформацію можна знайти на сайті навчального закладу або через спілкування з педагогічним колективом.
 4. Вивчити характер і канали комунікацій із викладачами, адміністрацією, класним керівником (коли можна спілкуватися, через які застосунки, ресурси, соціальні мережі/онлайн групи буде відбуватися навчання, яким буде розклад уроків та час їх проведення, які є способи перевірки виконаних завдань та надання зворотного зв’язку, як має відбуватися оцінювання виконаних завдань). Про це ви можете запитати в представника адміністрації чи класного керівника або прочитати на сайті ліцею.
 5. Організувати оптимальний режим дня дитини під час дистанційного навчання (за яким графіком буде працювати дитина, скільки часу їй потрібно для щоденного/тижневого навчання, як раціонально використовувати час упродовж дня, дотримання режиму сну).
 6. Надавати емоційну підтримку (щодня цікавитися як відбувається процес навчання, що вдається, які складнощі, як почувається дитина, в чому потребує допомоги).
 7. Розробити спільні правила/домовленості щодо співжиття разом, діяльності впродовж дня/тижня. Правила та домовленості краще записати і розмістити в доступному місці щоб уникнути непорозумінь та конфліктних ситуацій.
 8. Підготувати якісне достатнє для навчання інтернет-покриття чи мобільний інтернет. Підготувати технічні девайси гаджети та робоче місце (комп’ютер, камера, смартфон, навушники, стіл, стілець тощо).
 9. Стежити за безпечним користуванням Інтернет мережею. Варто звертати увагу, які сайти переглядає дитина, з ким спілкується, в які ігри грає.
 10. Ділитися успішним досвідом організації дистанційного навчання дитини з іншими батьками (як ви облаштували простір та організували навчання, яка є користь онлайн-навчання, які є складнощі, як їх вирішувати).
 11. Розвантажувати дітей іншими видами діяльності в Інтернеті. Можна запропонувати переглянути онлайн сайти із віртуальними екскурсіями (на сайті розділ Бібліотека- цікаве дозвілля), прослухати аудіокниги

( розділ Бібліотека- добірка онлайнбібліотек).

 1. Пропонувати альтернативний відпочинок-спілкування з рідними: прогулянки на свіжому повітрі, спортивні розваги, інтелектуальні та розважальні ігри тощо.
 2. Створити дитині умови, в яких вона буде відчувати свою відповідальність за навчання. Ліцеїсти цілком здатні самостійно опановувати матеріал, здавати тести та організовувати своє навчання.
 3. У разі запитань щодо підтримки дітей під час дистанційного навчання можна звернутися на Національну дитячу «гарячу» лінію 116 111 з мобільних або 0800 500 225 зі стаціонарних (з пн.- пт. з 12.00 до 20.00). Лінія є безкоштовною, анонімною та конфіденційною.
Прочитано 316 разів