НОВИНИ

На вимогу Донецької обласної військової адміністрації доступ до сторінок сайту “Контакти” та “Наш колектив” тимчасово припинено. 

Про необхідність проведення заходів зі створення перешкод ворогу щодо отримання інформації з відкритих джерел

Без названия

Студентська пора дуже весела, різноманітна, і водночас важка і відповідальна. Учні знаходяться на рубежі між дитинством і дорослим життям. Не дивно, що такий важливий період життя згадується в календарі свят.

Насправді, історія цього свята не така весела, як саме свято. 28 жовтня 1939 року, в окупованій фашистами Чехословаччині, празькі студенти та їхні викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відсвяткувати річницю створення Чехословацької республіки. Окупанти розігнали демонстрацію, при цьому був розстріляний студент медичного факультету Ян Оплєтал.

Похорон Яна Оплєтала 15 листопада 1939 року знову перетворився в акцію протесту. Більш ніж 1200 студентів було заарештовано та відправлено до концтабору в Заксенхаузен. Дев’ятьох студентів та активістів стратили в стінах в’язниці в празькому районі Рузіне. За наказом Гітлера всі чеські виші було закрито до кінця війни.

     17 листопада 1946 року в Чехії, в місті Прага, відбувся Всесвітній конгрес студентів, де було вшановано пам`ять жертв нацистського режиму, загиблих чеських студентів-патріотів. І саме день 17 листопада став Міжнародним днем студента. В Україні 17 листопада почали святкувати як День студента з 1999 року згідно з наказом Президента України. Неофіційним же Днем студента вважається також дата 25 січня — Тетянин день (день Святої Тетяни, покровительки студентів). Тож ми відзначаємо День студента як 17 листопада, так і 25 січня.

Традиції святкування Дня студента в Україні ще не встановились. Для когось День студента – це просто новий день, а для когось – привід зустрітися з друзями і повеселитися, а для декого – день символічного об’єднання, підвищення ролі студентства в суспільному і політичному житті країни.

У сучасному світі День студента не просто привід для молоді поспілкуватись, повеселитись, гарно провести час, а насамперед — День соціальної відповідальності нового, освіченого, «просунутого» покоління, котре зробить наш світ кращим.

Бажаємо усім студентам, здоров’я, успіхів, творчого натхнення у навчанні та житті! Здійснення усіх мрій! Нехай завжди залишиться з вами радість чудових студентських років! З Днем студента Вас вітаємо! 

Привітання для учнів від майстра виробничого навчання  https://youtu.be/mSmZEARa6WA

 

 

Неділя, 20 березня 2022 18:53

Міжнародний день рідної мови

Сьогодні, 21 лютого, у міжнародний день рідної мови, свято української мови - одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.
Вітаємо вас, дорогі друзі, з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України!
21022022
Державна кваліфікаційна атестація має на меті встановлення та оцінювання готовності здобувачів освіти самостійно виконувати комплекс робіт з обраної професії.
18 лютого 2022 року ліцеїсти Родинського професійного ліцею, що навчалися за професією «Електрослюсар підземний. Машиніст підземних установок» після успішного закінчення виробничої практики, виконання кваліфікаційних робіт звітували перед кваліфікаційною комісією.
Юнаки відповідально поставились до цієї події - підготували творчі роботи та презентації відповідно до обраних тем.
Комісія під керівництвом Костєва М.С. – начальника дільниці МДРСУ (в) Державного підприємства «Вугільна компанія «Краснолиманська» розглянула підсумкові оцінки успішності, результати виконання кваліфікаційних робіт, виробничі характеристики, провела перевірку знань осіб, які здобувають професійно-технічну освіту. За підсумками роботи комісії учням присвоєні кваліфікаційні розряди за професією. Диплом з відзнакою отримав ліцеїст Маличенко Олександр.
Бажаємо випускникам подальших успіхів та знайти своє призначення у професійному просторі!
120220221 180220222 180220223
Будь-яке переслідування та знущання над людиною - злочин, а коли йде знищення людей за національною ознакою – це геноцид. Тотального винищення в роки Другої світової війни зазнали євреї та роми, яких розстрілювали та закатовували фашисти в концентраційних таборах. Голокосту - геноциду єврейської раси в роки Другої світової війни, піддалися понад 6 млн євреїв.
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був встановлений згідно резолюції 60/7 Генеральної Асамблеї ООН 1 листопада 2005 року і відзначається щорічно 27 січня. Ця дата обрана не випадково, адже саме 27 січня 1945 року Червона армія визволила перший і найбільший гітлерівський концтабір Аушвіц (польська назва - Освенцім), в якому за роки війни - з 41-го по 45-й - було вбито більше 1,4 млн осіб, з яких 1,1 млн були євреями.
З метою вшанування пам’яті жертв Голокосту у Родинському професійному ліцеї відбулася бібліотечна година «Голокост: невідомі віхи історії». Пам'ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були жертвами або байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Тепер, коли Голокост відходить у минуле, нинішнє покоління має продовжити естафету пам'яті, відстоювати гідність людини і докладати зусиль до недопущення ґеноцидів і злочинів проти людяності.
280120223
Вівторок, 08 березня 2022 18:36

Річниця бою під Крутами

29 січня Україна відзначає річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Завдяки звитязі та сміливості українських вояків-студентів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. В цей час відбувалися переговори між УНР і країнами Четвертого союзу. 9 лютого 1919 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
З нагоди пам’ятної дати у Родинському професійному ліцеї проведено тематичну виховну години: «Герої Крут - для нащадків взірець".
28012022 280120221 280120222
Вівторок, 08 березня 2022 18:25

День Соборності України

22 січня – свято єднання та цілісності нашої Рідної України!
Щиро вітаємо всіх українців зі святом та бажаємо міцного здоров'я, достатку і злагоди в родинах, сил та натхнення, миру, успіхів та нових досягнень на благо рідної України!Хай любов до рідного краю згуртовує нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України!
Здобувачі освіти нашого ліцею із відчуттям гідності та патріотизму урочисто відзначили день Соборності України – провели історичний екскурс та виявили свої знання з історії свята. Атмосферу національного духу свята створив патріотичний танцювальний флешмоб, який зарядив енергією та гордістю за свою державу.
Слава Україні!!!
21012022 210120221
Вівторок, 08 березня 2022 18:13

День святого Миколая наближається!

Хай Миколай принесе в хату
Здоров’я, радості багато
Приємні, щирі поцілунки
І ще багато подарунків!
Напередодні свята здобувачі освіти Родинського професійного ліцею традиційно провели благодійну акцію «Подаруй дитині свято!».
Ліцеїсти зібрали кошти, на які придбали подарунки для вітання дітей з обмеженими можливостями, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей що опинилися в складних життєвих обставинах. До акції, також, долучилися небайдужі мешканці нашого міста, які доручили нам передати в родини смачні цукерки.
Наслідуючи гарний приклад святого Миколая, ми завітали в родини та подарували радість і посмішки дітям.
Ми щиро вдячні всім допомагає примножити добро та підтримати віру дітей у справжні чудеса!
16122021 161220211 161220212 161220213
У 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам відзначати 10 грудня як День прав людини.
Кожна сучасна людина повинна знати свої права, бо ці права є цінністю, визнаною і державою, і суспільством.
Здобувачі освіти взяли участь у правовому інтерактивному калейдоскопі «Людська гідність і права людини». Під час заходу, ліцеїсти мали змогу застосувати свої знання у галузі прав людини, беручі активну участь у грі-тренажері «Права людини». Вони показали уміння правильно та швидко відповідати на поставлені питання та вірно розв’язували завдання, зміст яких нагадував життєві ситуації.
Захід надав молоді інформації, яка стане в нагоді протягом життя. Адже обізнаність у питаннях прав людини робить наше життя захищеним та надає упевненості в собі.
09122021 091220211 091220212
Понеділок, 10 січня 2022 08:36

6 грудня - День збройних сил України!

Від щирого серця вітаємо наших захисників із святом! Бажаємо Вам мужності, здоров’я, витривалості! Миру та злагоди всій українській землі!
З нагоди свята та з метою виховання у здобувачів освіти ліцею почуття патріотизму відбулися заходи:
урок мужності «На варті Вітчизни», під час якого учні зрозуміли, що вони спадкоємці високої слави українського козацтва, героїв визвольних подій та саме вони майбутнє збройних сил України.
вікторина « Військові погони», де учні виявили свої знання про знаки відмінності сучасної української армії.
Військові традиції не вмирають, доки існує сам народ, доки розвиваються його збройні сили!
264682720 962997850965822 5904351012349549413 n 263729454 962997977632476 464546538503075290 n
Сторінка 1 із 8