Середа, 17 травня 2023 07:40

Заняття "Як навчитися довіряти собі та іншим"

Оцініть матеріал!
(1 голос)

В сучасному світі важко заздалегідь довіряти всім оточуючим.   Довіритися іншій людині – значить довіритися собі. Повірити, що я впораюся з проблемами і суперечностями, знайду спосіб побудувати відносини з іншою людиною. І якщо мені буде боляче, зможу з цим болем щось зробити. Коли ми довіряємо собі, то ми стаємо самодостатніми.

   Довіра – це  стан, що дає відчуття опори. Довіра дає людині почуття впевненості в своїх можливостях і в прийнятті рішень. Впевнений людина – це людина, яка вміє використовувати свої сильні сторони і прощати собі допущені помилки.Саме внутрішня впевненість, відчуття власної унікальності допомагають зберігати спокій і прийняти вірне рішення при будь-яких обставинах.

Якщо не довіряєте собі, то і не здатні довіряти оточуючим людям.Тому варто позбавитися звичок, які руйнують довіру людини до себе:

- сумнів в своїх силах,

- критичне ставлення до себе і своїх вчинків,

- порівняння себе з іншими людьми, які здаються більш успішними,

- невміння підтримати себе в складній ситуації.

   Однак, які би розумні і досвідчені ви не були, а напевно траплялися на прийоми нещирих людей, яким не можна довіряти. Помилка чесних людей в тому, що вони міряють всіх своєю міркою. І часто за це гірко розплачуються.Чи можливо з першого погляду визначити, чи гідний цей чоловік вашої довіри або йому не можна довіряти?Пригадаймо приказку: «Довіряй, але перевіряй».

 Виникає питання, а чи можна навчитися «зчитувати» потрібну інформацію зі сторонньої людини стосовно довіри? В першу чергу необхідно навчитися спостерігати за людьми. Якщо ви вмієте робити це, вам нічого не варто вирахувати людину «з подвійним дном» і бути з ним насторожі.

      Кілька порад щодо людей яким  не варто довіряти.

 1. Людина-хамелеон. Він демонструє нерівне, а іноді і протилежне ставлення до оточуючих. По різному  веде себе по відношенню до людей різного статусу. Він грубий і зарозумілий. Нещиро посміхається.

2. Людина, схильна до лицедійств. Веселі і люблячі смішити інших люди часто не такі прості, якими хочуть здатися оточуючим. Більш того, під удаваною добродушністю і жартами може ховатися все що завгодно, чому однозначно не можна довіряти без оглядки. Хоча не виключена і помилкова тривога. У житті зустрічаються і простодушні веселуни.

3. Людина, яка не тримає свої обіцянки. Його слово нічого не варто. Проте він багато і красиво говорить, може причарувати, наобіцяти з три короби. Але вчинки його свідчать про інше. Якщо ви раз або два мали з таким справу, то більше вже навряд чи захочете.

4. Зверніть увагу на  мову жестів людини. Наприклад, людина, розмовляючи з вами, схрещує руки на грудях, тре долоні, доторкається до кінчика носа, схиляє голову набік, відвертається. До того ж подібна жестикуляція говорить про нещирість, можливо, прихованих намірах і обмані.

 5. Балакучий людина. Таким не можна довіряти нічого, тим паче секрети з побоювання, що вони їх просто розбовтають всім навколо. І потім зайва балакучість насторожує сама по собі. Що це: дурість, легковажність або бажання вас «підставити»?

6. Людина, яка не дивиться вам прямо в очі. Це  не про щось хороше. Можливо, він приховує якісь дурні думки, наміри або звик бути нещирим і брехливим.

 7. Неврівноважений чоловік. Він схильний до змін настрою, зривів і нервовим спалахів. Тому в певні моменти не здатний відповідати за свої слова і вчинки, контролювати себе. Його непередбачуваність може  завдати вам велику шкоду.Такій людині не можна довіряти.

  У кожному  конкретному випадку спробуйте зрозуміти, як людина ставиться особисто до вас. Можливо, прикриваючись показною симпатією, може скористатися вашою довірою і зробити вам боляче.   

    Прочитати чужі думки ще не вдавалося нікому. Але бути спостережливим і в міру недовірливим, щоб захистити себе від можливих неприємностей і проблем, не завадить.

    Природно, кожній людині властива порядність і, щоб бути гідним його довіри, ви повинні визнати це, продемонструвати свою порядність і налагодити взаємоповагу.  Тільки ретельна робота над собою допоможе людині збільшити довіру оточуючих.

Існує кілька порад, які можуть допомогти стати більш відкритим:

-         вірити в себе і підвищувати свою самооцінку,

-         бути щирим і чесним,

-         ввічливо  розмовляти з людьми,

-         контролювати свої емоції і почуття,

-         бути готовим до будь-якої реакції оточуючих.

  Завжди варто пам’ятати, довіра  носить взаємний характер: «Довіряю я – довіряють мені».

    Джерело: https://pyrogiv.kiev.ua/yak-ne-doviryati-lyudyam/

Прочитано 108 разів